Komunikaty

 

Zaproszenie na Europejskie Dni Ptaków 2016

 Szanowni Państwo,

Zbliża się październik, tak więc podobnie jak w latach ubiegłych w pierwszy weekend tego miesiąca (w tym roku są to dni 30 września - 2 października) zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach Europejskich Dni Ptaków, największego „ptasiego" święta w Polsce i innych krajach europejskich. W te dni tysiące obserwatorów wyjdzie w teren z lornetkami, aby obserwować migrujące ptaki, których miliony udają się ze swoich terenów lęgowych na zimowiska. W tym roku bohaterem Dni Ptaków będzie żuraw.

W związku z tym, w imieniu Leszczyńskiej Grupy OTOP, mam przyjemność zaprosić Państwa na wspólną wycieczkę na Zbiornik Rydzyna, na którym w okresie przelotów gromadzą się ptaki. Zbiórka w sobotę 1 października o godz. 9.15 na parkingu przy ulicy Wolności (w pobliżu skrzyżowania ulicy Wolności z drogą nr 5). Podczas wycieczki przewidujemy obserwacje wielu ciekawych gatunków ptaków, a na zakończenie podzielimy się swoimi wrażeniami w restauracji Eden.

Gorąco namawiam też do organizowania wycieczek we własnym zakresie. Relacje z tak zorganizowanych imprez proszę następnie przesłać do lidera, skąd po podsumowaniu całości zostaną przesłane do Sekretariatu OTOP.

          Serdecznie zapraszam

              Janusz Maliczak

    Lider Leszczyńskiej Grupy OTOP

 


 

<< Wszystkie komunikaty Komunikat dodano: 2016-09-30, ilość wyświetleń: 563