Sprawozdania z akcji

 

Forum bocianie w Przygodzicach

 

Południowowielkopolska Grupa OTOP w dniach 1-2 sierpnia 2009 zorganizowała w Przygodzicach czwarte już forum bocianie. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu uczestników przez lidera grupy Pawła Dolatę i władze gminy Przygodzice organizatorzy zaproponowali spacer krajoznawczy po miejscowości połączone z obserwacją gniazda bocianiego, przy którym zainstalowano kamerę, dzięki czemu internauci mogli śledzić parę ptaków w ciągu całego sezonu lęgowego.

 Część sesyjną zlotu rozpoczął bardzo interesujący wykład prof.dr hab. Leszka Bergera o ochronie płazów krajowych.  Następnie P. Dolata mówił o badaniach bocianów czarnych w nadleśnictwach Południowej Wielkopolski,  a  Stanisław Kuźniak i Marcin Tobółka przedstawili historię, wyniki badań i program ochrony bociana białego na Ziemi Leszczyńskiej. Kolejną część sesji wypełniły relacje z akcji kontroli gniazd bocianów białych i obrączkowania piskląt w Południowej Wielkopolsce (P. Dolata, B. Skrzypczak oraz W. Kaźmierczak i W. Szukalski) oraz relacja „Sezon lęgowy 2009 bocianów z Przygodzic na podstawie obserwacji z kamery" (Ewa Stets). Część sesyjną zakończyła „Fotorelacja z wyprawy w Dolinę Biebrzy i do Puszczy Białowieskiej 2009" Janiny i Jerzego Bartuzi.

 

Z Leszczyńskiej Grupy OTOP w spotkaniu uczestniczyli Stanisław Kuźniak, Waldemar Michalak, Marcin Tobołka i Katarzyna Żołnierowicz.  

 

 


 

<< Wszystkie sprawozdania Sprawozdanie dodano: 2009-08-03 przez: waldek; Wyświetlono: 548 razy